Для вчителів

АЛЛО, ЦЕ ТЕЛЕФОН ДОВІРИ?

ЯКЩО ВАМ САМОТНЬО, ВИ ШУКАЄТЕ ВИХІД ІЗ СКЛАДНОЇ ЖИТТЄВОЇ СИТУАЦІЇ, ВАМ НЕОБХІДНА ДОПОМОГА – ТЕЛЕФОНУЙТЕ ЗА ТЕЛЕФОНОМ ДОВІРИ 88005002180 – ТЕЛЕФОН ДОВІРИ 33-40-50 – служба «Телефон довіри» при СМКЛ №5  психологічна підтримка  та професійна допомога (цілодобово,анонімно)

Як допомогти учням уникнути стресу в період підготовки до ДПА,ЗНО

1. Слід максимально забезпечити учнів та батьків інформацією, яка стосується іспитів, тестування.
  2. Допоможіть змоделювати ситуацію іспиту, щоб процес проведення самого іспиту не викликав у школярів невпевненості у власних діях, почуття тривоги і т.д.
  3. Навчіть випускників способам профілактики несприятливих емоційних станів:
  • Сприймати негаразди як тимчасові і змінювати їх на краще;
  • Навчіть  помічати свої досягнення і допоможіть  їм виробити почуття впевненості у власних силах;
  • Навчіть  адекватно сприймати власні помилки: аналізувати, визначати причину, робити висновки і знаходити вихід із складної ситуації.
  1. Підтримайте  у складних ситуаціях і в момент емоційної напруги.

Вчителю про стрес:

Як допомогти собі в стресовій ситуації

та профілактика стресів

• В будь-якій екстремальній ситуації треба подумати, що я можу зробити, а що не в моїх силах чи компетенції, та перестати звинувачувати себе в тому, що від нас не залежить.
  • В стресових ситуаціях добре допомагає вміння концентруватися на проблемі, а не на особистих емоціях. Тоді ми намагаємося знайти альтернативні способи вирішення проблеми та обрати з них найбільш прийнятні.
  • Треба пам’ятати, що іноді ми приймаємо слова та дії інших на свій рахунок, хоча насправді для цього немає ніяких підстав.
  • Треба відволікатися та переключатися: зайнятися чимось приємним, що викликає позитивні емоції, допомагає розслабитися.
  • Якщо негативні емоції беруть гору, може допомогти виконання монотонних домашніх справ. Прибирання, приготування їжі діють заспокійливо, дають можливість відволіктися від факторів стресу.
  • Іноді виплеснути негативні емоції допомагають фізичні вправи, рухова активність.
  • Щоб негативні емоції не накопичувалися, треба поділитися ними, наприклад, з колегами, близькими людьми, чи можна просто виписувати їх на папір, вести щоденник.
  • В будь-якій негативній ситуації можна знайти щось позитивне, спробувати концентруватися саме на позитивних моментах.
  • І, наостанок, не забувати про почуття гумору! З ним усі стресові ситуації переносяться значно легше.

Профілактиці стресових станів сприяє:

• встановлення реалістичних строків виконання важливих проектів;
  • визначення першочерговості завдань;
  • не відкладання роботи з неприємними проблемами;
  • приємні взаємовідносини з колегами та учнями;
  • щоденне знаходження часу для того, щоб розслабитися, відпочити,
  • займатися фізичними вправами, ходити пішки, дихати свіжим повітрям, виконувати прості релаксаційні вправи, читати книжки, переглядати улюблені фільми тощо